fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Borrell bashkë me urimin, Kurtit ia përmend edhe dialogun

Publikuar

Shefi për politikë të jashtme i Bashkimit Evropian, Joseph Borrell, përmes një cicërime në Twitter ka përgëzuar kreun e LVV, Albin Kurit për zgjedhjen e tij kryeministër.

Borrel nuk ka harruar të ia përmend Kurtit edhe dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

“Urime Kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurtit. Presim të punojmë së bashku për ta sjellë dialogun Beograd-Prishtinë në një mbyllje të suksesshme. Kjo është thelbësore për rrugën evropiane. BE mbështet plotësisht agjendën e reformave dhe trajtimin e COVID-19”, shkruan ai, shkruan Tipografi.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021