fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kryesia e Kuvendit pritet të vendos për seancen për Qeverinë

Publikuar

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se do të mblidhet në orën 16:30.

Pikë e rendit të ditës është kërkesa e 52 deputetëve për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme të kuvendit për formimin e qeverisë.

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje i ka kthyer letrën Glauk Konjufcës, ushtruesit të detyrës së presidentit. Seanca për votimin e formimit të Qeverisë pritet të fillojë nga ora 17:00.

Albin Kurti, pritet të jetë kandidati për kryeministër nga ky LVV-ja./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021