fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Letër pas letre – Kur do të mbahet seanca për Qeverinë?

Publikuar

Lëvizja Vetëvendosje i ka kthyer letrën Glauk Konjufcës, ushtruesit të detyrës së presidentit.

Burime të Klan Kosovës kanë bërë të ditur se seanca për votimin e formimit të Qeverisë do të fillojë nga ora 17:00.

Albin Kurti, pritet të jetë kandidati për kryeministër nga ky LVV-ja, njofton Klan Kosova.

Ushtruesi i detyrës së presidentit, Glauk Konjufca, nëpërmjet letrës së drejtuar kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kishte kërkuar që ky subjekt fitues i zgjedhjeve të 14 shkurtit ta propozojë mandatarin për kryeministër.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021