fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

BE uron të këtë një Kuvend funksional

Publikuar

“Mirëpres formimin e Kuvendit të Kosovës. Është thelbësore që deputetët të bashkohen rreth objektivave të përbashkëta dhe të adresojnë çështjet e ngutshme për Kosovën. Shpresoj të shoh një Kuvend funksional… dhe konsensus politik për agjendën evropiane dhe të gjitha çështjet me interes të qytetarëve. Më të fortë së bashku”

Kështu ka deklaruar Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë Tomas Szunyog , në një postim të tijin në Twitter. Këtë deklarim Szunyog e ka bërë menjëherë pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës.

Sipas tij është thelbësore që deputetët të bashkohen rreth objektivave të përbashkëta dhe të adresojnë çështjet që janë me nguti./Tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021