fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

A do të jetë Kurti prezentë në Kuvend?

Publikuar

Te selia e Lëvizjes Vetëvendosje nuk janë parë edhe kandidatët për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje. Ata kanë shkuar që të marrin pjesë në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës. Tek zyret e Vetëvendosjes janë parë vetëm aktivistët edhe nga sekretariatet e ndryshme të kësaj partie.

Por, këtu nuk është parë as kryetari Albin Kurti.

Meqenëse ai nuk është deputet nga ora 10:30, do të marrë pjesë në një diskutim për dialogun të organizuar nga Fondacioni për Shoqëri të Hapur, që flet për perspektivën e Qeverisë në ardhje për dialogun me Serbinë, shkruan Klan Kosova.

Me këtë rast Kurti nuk do të ketë ta përcjell edhe seancën konstituive për shkak të angazhimeve.

Mirëpo nga Lëvizja Vetëvendosje kanë bërë të ditur se Albin Kurti, në mbrëmje do të jetë edhe kryeministër i zgjedhur i Kosovës.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021