fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

771 raste të reja dhe 8 të vdekur nga Sars-CoV-2

Publikuar

Të shtunën në Kosovë janë regjistruar edhe 8 viktima nga sëmundja COVID-19 që e shkakton koronavirusi i ri.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (93, 79 vjeç), Prizren 2 raste (67, 61 vjeç), Mitrovicë 1 rast (79 vjeç), Pejë 1 rast (70 vjeç), Viti 1 rast (75 vjeç), Vushtrri 1 rast (75 vjeç)”, thuhet në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHPK).

Pozitivë në koronavirusin e ri kanë rezultuar edhe 771 persona, në bazë të 3.937 mostrave të testuara.

Sëmundjen e kanë mundur edhe 666 pacientë ndërsa raste aktive janë 11.909.

Që nga marsi i vitit 2020 në Kosovë janë shënuar 81.392 raste me koronavirus, prej të cilëve 67.731 janë shëruar ndërsa 1.752 kanë vdekur.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021