fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Këshilli, vendos sot për kryesinë e re të LDK -së

Publikuar

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbaj  sot mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të partisë, ku pritet që të votohet propozimi i kreut të kesaj partie për anetarët e rinj të kryesisë, si dhe për të hartuar platformën mbi të cilën do të punojë udhëheqësia e re.

Mbledhja do të mbahet sot në orën 14:00 në “Emerald”,

Pritet të shihet ndërkohë se kush do të jenë njerëzit që do të zgjidhen për t’i qëndruar afër Abdixhikut si nënkryetar. LDK ka mbajtur zgjedhjet e brendshme të dielën e kaluar. Përmes votimit të fshehtë Abdixhiku kishte mposhtur Lutfi Hazirin dhe Besian Mustafën qysh në raundin e parë. Këto zgjedhje të brendshme kanë ardhur si rezultat i dorëheqjes së Isa Mustafës për debaklit të LDK’së në zgjedhjet e 14 shkurtit./tipografi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021