fbpx
Lidhu me Ne!

Tipografi

Presidenca i kundërpërgjigjet kritikave

Publikuar

Këshilltari për media i u.d të presidentit, Bekim Kupina, ka thënë se qasja e Vjosa Osmanit në intervistën në BBC është reale dhe apologjia më e mirë që mund t’i bëhet shtetit.

Kupina ka reaguar pas kritikave që Osmani mori për këtë intervistë ku tha se Kosova është vend i korruptuar.

Kupina përmendi dy raporte ndërkombëtare, ku sipas tij, konstatohet se Kosova është e zhytyr në korrupsion. Ai thotë se ‘Pse se qenka tronditës ky fakt i mirënjohur, kur ai thuhet nga presidentja e vendit?’.

“Dielli nuk mbulohet me shoshë. E vërteta gjithnjë dhemb. Sidomos atëherë kur shkaktarët e pasojave kanë emër. Reagimet kundrejt intervistës së u.d. Presidentes Osmani në BBC, shpërfaqin panikun dhe ndërgjegjen e vrarë të atyre që imazhin e Kosovës e plandosën përtoke duke e bërë shtetin referencë në maje të rangimeve botërore për krim e korrupsion. Këto reagime janë edhe simptomë e kllapisë së një pjese të spektrit politik nga rezultati fantastik i zonjës Osmani në zgjedhjet e fundit”, ka shkruar Kupina në Facebook.

Kujtojmë se pas kësaj interviste ka reaguar edhe ish-ministrja e Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini, ku sipas saj, deklarata e Osmanit është populliste dhe anti-patriotike.

 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021