fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

FSK: Do t’i vendosim marrëdhëniet ushtarake me Izraelin sa më shpejt që është e mundur

Publikuar

Pas vendosjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem të Izraelit, nga Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) kanë thënë se së shpejti do t’i vendosin marrëdhëniet ushtarake me shtetin respektiv.

Nëpërmjet një postimi në ‘Twitter’ në profilin zyrtar të FSK’së, përurohet miqësia mes dy palëve, shkruan Gazeta Express.

“Do t’i vendosim marrëdhëniet ushtarake me Izraelin sa më shpejt që të jetë e mundur. Hap i madh zhvillimtar ndërmjet Kosovës dhe Izraelit”, thuhet në postimin e FSK’së, së cilit ia kanë bashkëngjitur fotografinë e ambasadës së Kosovës të sapovendosur në Izrael.

Kosova iu është bashkëngjitur SHBA’së dhe Guatemalës, duke u bërë tri shtetet e vetme që kanë vendosur objekte diplomatike në Jerusalem, qytetin që është zonë e kamotshme konflikte mes Izraelit edhe Palestinës.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021