fbpx
Lidhu me Ne!

Kulturë

Eurovision mund të fitohet nga një shqiptar

Publikuar

Festivali evropian i këngës “Eurovision” ketë vit mund të ketë një fitues me origjinë shqiptare.

Gjon Muharremaj, shqiptari nga Kosova, i cili përfaqëson Zvicrën  është kandidat për të fituar me këngën e tij “Tout l’Univers”. Ai njihet për publikun e gjerë me emrin Gjon’s Tears.

Festivali evropian i këngës do të mbahet më 2021 dhe si zakonisht do të ketë dy gjysmëfinale dhe finalen e madhe.

Netët gjysmëfinale të “Eurovisionit” do të mbahen më 18 dhe 20 maj, kurse finalja më 22 maj, ku edhe do të shpallet fituesi.

Shqipëria do të përfaqësohet nga Anxhela Peristeri me këngën “Karma”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021