fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Tre tërmete godasin Maqedoninë

Publikuar

Tre tërmete me intervale kohore të ndryshme, kanë goditur sonte Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti i parë i regjistruar kishte magnitudë, 3.0 shkallë të rihterit, i dyti 4.7 dhe së fundit i treti i ndodhur, 4.2, përcjellë Klan Kosova.

Lëkundjet përveç në Maqedoninë e Veriut, u ndjenë edhe në vendet tjera, përfshirë Prizrenin në Kosovë dhe Beogradin në Serbi.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021