fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ka përfunduar rinumërimi i 141 vendvotimeve, KQZ nw pritje tw supremes

Publikuar

Rinumërimi i 134 vendvotimeve, sipas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) si dhe shtatë të tjerave sipas vendimit të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) është përmbyllur gjatë ditës.

Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur Valmir Elezi, zëdhënës për media në KQZ. “Tashmë jemi në pritje të vendimmarrjes së Gjykatës Supreme lidhur me ankesat që janë paraqitur në këtë institucion”, ka thënë Elezi.

Sipas tij , KQZ-ja do të veprojë në përputhje me vendimet që dalin, në mënyrë që të procedojmë për certifikimin e rezultateve përfundimtare./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021