fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Tahiri zëvendëson Haradinajn

Publikuar

Besnik Tahiri,i cili aktualisht është zëvendës kryeministër në detyrë, që nga e marta është ngarkuar edhe më një detyrë të re, atë të ministrit në detyrë të punëve të jashtme dhe diasporës.

Ka qënë kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, i cili ia ka bësuar këtë dikaster Tahirit.

Emërimi i Tahirit në këtë detyre ka ardhur pasi kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka liruar nga detyra ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Ministrja Haradinaj-Stublla përmes një letreje i ka ofruar Kryeministrit Hoti, dorëheqjen e parevokueshme nga detyra e ministres së Republikës së Kosovës për Punë të Jashtme dhe Diasporës./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021