fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Nga objekti i komunës, kërcënon me vetëvrasje (video)

Publikuar

Një qytetar mitrovicas, i irrituar me gjendjen ekonomike, kishte hipur mbi objektin e Komunës së Mitrovicës dhe kërcënonte që do të hidhej.

Aty menjëherë̈ kishin arritur Policia dhe Zjarrfikësit, të cilit ishin munduar ta bindnin të lëshohej pa e lënduar veten, shkruan “jepi zë”.

Personi që kishte hipur mbi komunë, akuzonte pushtetin se e la pa shtëpi qe 20 vite.

“S’ma keni maru shpinë qe 20 vjet”, bërtiste nga objekti i Komunës, dhe i vendoste këmbët poshtë̈.

“Jepi zë” ka sjellë detaje nga ky moment, ndërkohë̈ që personi tani është̈ në duart e mjekëve, pasi u shpëtua nga zjarrfikësit. Për me shumë kliko këtu  /tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021