fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ndërhyrja e shpejt e Ushtrisë se Kosovës u shpeton jetën punonjësve të Besa Security

Publikuar

Dy punëtorëve të kompanisë Besa Security u është shpetuar jeta të hënën fal ndërhyrjes se shpejt tē pjesëtarëve të Ushtrisë se Kosovës ( FSK).

Punëtorët e Besa Security janë sulmuar me armē të renda gjatë kohës kur po tranportonin para të një banke të Kosovës.  Plaqkitesit nuk kanē arritur ti marrin paratë, për faktin se automjeti i Besa Security është i pajisur me masë antiplumb.

Ngjarja ka ndodhur nē rrugen Prishtinë-Gjilan, përkatësisht tek liqenit të Badovcit, ku kanē mbetur të lenduar dy punëtorē të Besa security, e të cilët fal ndërhyrjes se shpejt tē FSK, në dhenien e ndihmës se shpejt, aktualisht janē jashtë rrezikut për jetē, ka njoftuar Besa Security, përmes një njoftimi për medie. /tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021