fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

QNR futet në veprim nis rinumërimi i votave

Publikuar

Do të nis të hënën pasdite në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve procesi i rinumërimit të votave sipas vendimit të PZAP-së.

Koordinatori i Qendrës për Numërimin e Rezultateve, Burim Ahmetaj tha se procesi i rinumërim nis sot në orën 16:00.

“Sot në orën 16:00 fillon procesi i të gjitha këtyre rinumërimeve të votave me postë dhe kusht”, tha Ahmetaj.

Ai shtoi se prezent në QNR do të jenë Prokuroria dhe hetuesit nga ana e Policisë së Kosovës.

“Do të jenë prezent gjatë gjithë kohës Prokuroria dhe hetuesit nga Policia, sidomos tek rinumërimi i votave me postë dhe me kusht”, tha Ahmetaj./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021