fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Një 4 vjeçar vdes nga goditja me makinë

Publikuar

Në fshatin Carrallukë të Malishevës një 4 vjeçar është goditur për vdekje nga një makinë.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin. Nusret Gjurkaj nga Policia e Kosovës ka thënë së aksidenti ka ndodhur rreth orës 13:30.

“Ju informoj se rreth ores 13:30 jemi informuar se ne fshatin Carralluke ne rrugën rajonale ka ndodhur nje aksident trafiku (goditje e kembesorit), kembesori (femije -rreth 4 vjeqar) eshte derguar ne QKMF-Malishevë dhe sipas mjekut kujdestar femiu eshte pa shenja jete. I dyshuari eshte identifikuar dhe shoqeruar prane S.P. Malishevë, Njesitet patrulluese jane ne vendin e ngjajres. NJRKRR DRP Gjakove eshte njoftuar lidhur me aksidentin. Per veprime tjera do te njoftoheni me kohe”, ka thënë Nusret Gjurkaj./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021