fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Jasharët në rrezik

Publikuar

Në prag të përvjetorit të 23-të të rënies së familjes Jashari në kullat në Prekaz nuk do të lejohet që të ngjiten vizitorë.

Kjo pasi skelet e edhe vetë objektet kanë gjasa që të pësojnë dëmtime nga fluksi i madh.

Arkitekti Ylber Morina tha se kur e kishte bërë projektin e skeleve nuk e kishte menduar se do të qëndronin kaq gjatë.

Drejtori i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës, Bislim Zogaj, tha se presin qeverinë e re që të formohet komisioni ndërministror që të shpallin konkursin ndërkombëtar.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021