fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Për c ’arsye e shkarkoj Abrashi, Bytyqin

Publikuar

Ministri në detyrë i Ministrisë së Infrastrukturës, Arban Abrashi, të hënën ka shkruar nga detyra e Sekretarit të  Përgjithshëm Izedin Bytyqi.

Bytyqi është shkarkuar nga kjo detyrë për të marrë detyrën e drejtorit në njërën prej departamenteve të Ministrisë së Infrastrukturës.

Sipas vendimit për shkarkim të nënshkruar nga Abrashi, obligohet Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm që Bytyqi të sistemohet në pozitën drejtor departamenti brenda ministrisë.

“Obligohet Zyra e Sekretarit të Përgjithshëm të MI-së, që të bëjë sistemimin e z. Bytyqi në pozitën Drejtor I Departamentit në bazë të Rregullores (QRK) nr. 16/2015 për Organizimin e Brendshëm dhe Sistemimin e Vendeve të Punës në Ministrinë e Infrastrukturës”, thuhet në vendim.

Ndërkohë, ministri Abrashi, në dëtyren e sekretarit të MI e ka emëruar Zymer Abdullahun. /tg/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021