fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Zgjatet karantina, shtrëngohen masat për Covid-19

Publikuar

Vendosen masa të reja për lëvizjen në pikën Kufitare të Kakavijës.

Mësohet se nga e hëna do të lejohen të kalojnë vetëm 400 qytetarë në ditë.

Për drejtuesit e kamionëve do të realizohet testi për Covid-19, ndërsa karantina do të jetë 14 ditore. Masat janë njoftuar për shkak të situatës së pandemisë, me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021