fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Werder Bremen ka fituar ndaj Eintracht Frankfurt

Publikuar

Werder Bremen ka fituar ndaj Eintracht Frankfurt, ndërsa reprezentuesi kosovar, Milot Rashica ka luajtur për 86 minuta.

Rezultati përfundimtar i ndeshjes së të premtes ka qenë 2-1.

Mysafirët kaluan në epërsi qysh në minutën e nëntë përmes Andre Silva, por Werder reagoi fillimisht në minutën e 48-të përmes Theodor Gebre Selassie dhe më pas përmes Joshua Sargent në minutën e 62-të, ku u vendos për fatin e ndeshjes.

Werder pas kësaj fitore gjendet në pozitën e dymbëdhjetë në tabelë, shkruan RTK.

Paraqitja e Rashicës është vlerësuar pozitive.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021