fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti zotohet për konsolidim të shpejt të institucioneve

Publikuar

Kryetari i LVV, Albin Kurti  ka thënë së është i bindur se qeveria e re do të konsolidohet shpejt dhe se prej prioriteteve kryesore të saj do të jenë punësimi, drejtësia, pandemia me të cilën po përballemi dhe sigurimi i vaksinës për qytetarët.

Këtë gjë, Kurti e tha në takim me ambasadorin anglez, Nicholas Abbott, ku ka folur po ashtu edhe për një bashkëpunimin më të përgjegjshëm e cilësor mes qeverisë së re dhe opozitës në Kuvendin e Kosovës, si dhe për dialogun me Serbinë për të cilin përsëriti që nuk duhet të ngutemi duke premtuar me afate kohore dhe se dialogu duhet të jetë i përgatitur mirë e marrëveshja e qëndrueshme.

Në fund, të dy u dakorduan për bashkëpunim në projekte konkrete që do të ndihmonin si shtet ndërtimin demokratik e zhvillimin ekonomik të vendit tonë, ashtu edhe thellimin e marrëdhënieve bilaterale midis dy vendeve tona në të ardhmen.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021