fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Hoxhaj takoi ambasadorin Rohde

Publikuar

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj, ka thënë të premten se PDK si parti udhëheqëse e opozitës do të angazhohet për mbrojtjen e demokracisë në vend dhe mbajtjen e premtimeve të qeverisë karshi qytetarëve.

Hoxhaj këto komenti i ka bërë pas takimit që ka pasur me ambasadorin gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, më të cilin ka diskutuar për aktualitetin politik në vend

“Sot kam takuar ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde me të cilin kam diskutuar për situatën politike në Kosovë pas zgjedhjeve. PDK në rolin e saj si parti udhëheqëse e opozitës do të angazhohet për mbrojtjen e demokracisë në vend dhe mbajtjen e premtimeve të qeverisë karshi qytetarëve”, ka thënë Hoxhaj.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021