fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Prokuroria ngrit 140 aktakuza për vepra të ndryshme

Publikuar

Prokuroria përmes një njoftimi për medie ka bërë të ditë sa ngritur 140 aktakuza si dhe janë arrestuar mbi 14 persona, për të cilën është vendosur masa e ndalimit për 48 orë.

“Gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindedyzet (140) aktakuza kundër njëqindepesëdhjetenëntë (159) personave, për vepra të ndryshme penale”, ka njoftuar Prokurori i Shtetit.

Po ashtu, sipas njoftimit, me urdhër të prokurorit të shtetit për 48 orë janë ndaluar katërmbëdhjetë (14) persona, si dhe janë bërë dy (2) kërkesa për caktimin e paraburgimit të dymbëdhjetë (12) personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale./tg/

 

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021