fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Rasti Rashiq –Italia e quan sulm të motivuar politikisht

Publikuar

Ambasadori Italian në Prishtinë, Nicola Orlando ka qënë i ashpër në reagimin e tij ndaj sulmit të djalit të politikanit serb, Nenad Rashiq, sulm të cilin ai e ka cilësuar si sulm të motivuar politikisht.

Orlando në një postim në Twitter ka shkruar se i bashkohet dënimit të pa rezervë të sulmit të motivuar politikisht ndaj djalit të Kreut të Partisë Progresive Demokratike, Nenad Rashiq, një sulm ndaj vetë demokracisë.

“Dhuna duhet të refuzohet vendosmërisht nga të gjithë dhe të ndëshkohet nga institucionet përkatëse”, ka thënë Orlando. /tg/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021