fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Policia jep detaje se si ka ndodhur rrahja e Nikolla Rashiqit

Publikuar

Policia ka dhënë detaje rreth incidentit që ka ndodhur të hënën, ku djali i politikanit serbë të Kosovës, Nenad Rashiq, është sulmuar dhe rrahur nga një grup i qytetarëve serbë në Gracanicë.

Në raportin 24 orësh, Policia ka raportuar se ka ndodhur një rrahje masive në oborrin e shkollës, ku janë të përfshirë nxënësit e shkollës dhe disa persona të tjerë.

Si pasojë e rrahjes, Policia thotë se viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Gracanicës.

Policia po ashtu ka konfirmuar se janë arrestuar shtatë të dyshuar meshkuj dhe me vendim të prokurorit të njëjti janë dërguar në mbajtje.

Të hënën është raportuar së është sulmuar dhe rrahur Nikolla Rashiq, djali i politikanit serbë të Kosovës, Nenad Rashiq.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021