fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ibrahimi: Lista Serbe i ka keqpërdorur privilegjet që u jepet pakicave nga pakoja e Ahtisarit – kjo s’duhet të tolerohet.

Publikuar

Ilir Ibrahimi, analistë nga Prishtina ka thënë të hënën se Lista Serbe e ka keqpërdorur një privilegj që u jepet pakicave nga pakoja e Ahtisarit.

Andaj thotë ai, kjo jo vetëm se duhet dënuar por nuk duhet as të pranohet.

Sipas tij, duke përdorur taktika zgjedhore, kjo listë ka arritur të lëjë jashtë përfaqsues nga disa komunitete.

“Nëse një manovër e tillë lejohet të bëhet praktikë normale, atëherë vendet e rezervuara për komunitete e humbin çdo kuptim”, ka thënë Ibrahimi. /tg/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021