fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Haziri i gëzohet publikimit të dosjeve rreth vrasjes se Xhemajl Mustafes dhe Komandat Drinit

Publikuar

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri i është gëzuar publikimit të dosjes ku flitet  për vrasësit e dyshuar të Xhemajl Mustafa dhe Komandant Drinit, duke thënë së më në fund, pas 20 vjetësh, doli guximi për zbardhjen e vrasjeve politike./tg/

Postimi i plotë i Hazirit:

Më në fund, pas 20 vjetësh, doli guximi për zbardhjen e vrasjeve politike

Vrasja e njeriut të urtë, engjëllit shpëtimtar të rezistencës aktive paqësore po fillon të zbardhet, sikurse edhe për Drinin e Kosovës që u mundua të ndalet për shkak të kryengritjes për Republikën.

O Zot, drejtësia po flet. Mos ia fal as në atë botë pas pendimit sepse e vranë engjëllin tuaj në tokë.

Kanë me mbet turpi i sotëm e i historisë.

https://albanianpost.com/pjesa-2-dosja-e-unmik-ut-qe…/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021