fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Quni i kërkon Vjosa Osmanit të kthehet në LDK

Publikuar

Anëtari i kryesisë së LDK-së dhe kryetari i degës së kësaj partie në Prizren, Anton Quni, pasi që bëri publike ambicien e tij për tu bërë kryetar i LDK, ka kërkuar nga Vjosa Osmanit që të kthehet në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Quni në Pressing në T7, ka thënë së Osmani, në LDK do të kishte ndihmën e tij të pa rezervë.

Ai thotë se nëse Vjosa Osmani në shpirtin e saj, në edukatën e saj bartë filozofinë rugoviane, bart rugovizëm, çmon vlerat e LDK-së, duhet t’i kthehet Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Ajo mund të sfidohet në dy drejtime, a dëshiron të bëhet presidente që e ka të garantuar nga z.Kurti apo dëshiron t’i kthehet shtëpisë së saj, për të cilën ajo ka thënë se është rrit brenda saj’, tha Quni./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021