fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

“Përgjysmimi s’ka qenë i pritshëm”

Publikuar

Profesori Muhamet Hamiti ka komentuar humbjen e LDK’së në zgjedhjet e 14 shkurtit. Thotë se një humbje e tillë nuk është pritur.

“Përgjysmimi s’ka qenë i pritshëm, është rënie shumë e madhe”, thotë Hamiti.

“Koha për analizë është tash, është e vështirë që brenda dy ditësh, sidomos nën përshtypjen e kësaj rënie kaq të madhe të themi, të gjendet e vërteta për këtë rënie”, theksoi Hamiti ne Pressing.

Po kur do të zgjidhet kryetari i ri? “Besoj se diku deri nga mesi i marsit’, theksoi Hamiti.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021