fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Fatmir Sejdiu: Fitore e merituar e VV-së

Publikuar

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se procesi zgjedhor i 14 shkurtit ka treguar pjekuri të veprimit të institucioneve dhe qytetarëve pasi që zgjedhjet kanë shkuar mirë dhe ka pasur dalje masive.

“Rezultati është befasues, por meritor për nga vullneti i qytetarëve dhe dua ta uroj fituesin. Shpresoj që shpejt të krijohen institucionet. Është shenjë e mirë pasi që edhe vendet tjera e lakmojmë një proces të tillë demokratik”, ka thënë Sejdiu.

Sipas tij, fitorja e VV-së është konstilacion kohe. “Edhe pjesa e organizimit dhe projektit të prezantuar dhe një imponim i vullnetit, ka ndikuar në këtë fitore. Është një shembull që duhet të përcillet edhe nga partitë tjera politike. Se si do të zbatohen premtimet e dhëna, është një problematikë në vete. Qytetarët janë vetëdijesuar dhe i mbajnë mend premtimet”, ka thënë tutje ish presidenti Sejdiu

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021