fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti: Zgjedhjet e 14 shkurtit ishin një referendum që u fitua

Publikuar

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë të dielën vonë në mbrëmje zgjedhjet e 14 shkurtit ishin një  referendum për drejtësi e punë dhe kundër kapjes së shtetit dhe korrupsionit që u fitua. “Është diçka e pashembullt në Kosovën e pasluftës”, ka thënë Kurti

Kurti tha se qytetarët u bën bashkë morën pjesë masivisht në zgjedhje dhe u vërtetuan që zgjedhjet sot ishin referendum. “ Dua të falënderoj çdo qytetarë që kanë votuar sot”, tha ai.

Kurti ka paralajmëruar votuesit e tij se rruga përpara është e gjatë dhe sipas tij do të ketë pengesa e do të bëjë ndonjë gabim.

“ Nuk do të hakmerrem por do të kërkoj përgjegjësi ndaj secilit. Drejtësi pa hakmarrje. Kjo fitore nuk është për mua e as për LVV, kjo fitore është e juaja”, ka thënë ai.

Ndërkaq, Vjosa Osmani, presidente në detyre ka thënë vota e qytetarëve pro VV-së dhe kundër të tjerave duhet të jetë mësim i mirë që fjala e dhënë para qytetarëve s’duhet të shkelet. Sipas saj rezultati i sotëm duhet të jetë mësim edhe për LDK-në.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021