fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Mërgimtari nga Zvicra: “S’kemi çka me votu na, jemi lodhë”

Publikuar

Gjatë javës së fundit në pikën kufitare në Merdare është vërejtur një qarkullim më i madh i veturave që hyjnë në Kosovë, gjegjësisht mërgimtarë që kanë ardhur për të votuar në zgjedhjet e sotme

Megjithatë, kjo nuk është arsyeja për mërgimtarin që erdhi nga Zvicra, Bekim Kastrati.

Ai për Klan Kosova tregoi se arsyeja e ardhjes së tij është për t’i vizituar prindërit dhe se nuk do të dalë për të votuar.

“Jo une s’du me votu. S’kemi çka me votu na, jemi lodhë. Secila parti që e merr pushtetin për neve është e njëjtë”, u shpreh ai.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021