fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Me sloganin “Lider Suprem”, PSD aktivizon dronin në tubimin e LVV-së

Publikuar

Aktivistë të Partisë Social Demokrate, të premten gjatë kohës kur po u mbante fjalim simpatizuesve të vet, kreu i LVV-së, Albin Kurti, kanë lëshuar një dron, ku Albin Kurtin e kanë paraqitur si “lider suprem”.

Kryetari i këtij subjekti politik, Dardan Molliqaj, ka publikuar pamjet nga ky aksion simbolik i aktivistëve të partisë së tij.

Molliqaj ka thënë së idetë e reja nuk do të mbarojnë sa t ‘këtë njerëzi. Kush pretendon fundin veçse i ka dhënë fund vetes. Kritika protestuese që kërkon liri e gjenë gjithmonë rrugën e vet

Postimi i plotë i Molliqajt:

Një aeroplan lodër fluturon e tregon. Zhytja e thellë aty ku gëlon propaganda mbytëse krijon univers paralel, pa kohë e hapësirë.

Një aeroplan lodër fluturon. Qielli do të mbetet i hapur, pa skaj, sepse liria është kushti njerëzor. Idetë e reja nuk do të mbarojnë sa t ‘këtë njerëzi. Kush pretendon fundin veçse i ka dhënë fund vetes.

Kritika protestuese që kërkon liri e gjenë gjithmonë rrugën e vet. Edhe kur regjimi ka pushtuar e mbërthyer çdo skutë, një formë e re do të gjendet. Ka qenë kështu edhe në distopitë më të errëta totalitare.

Një aeroplan lodër fluturon. Shikojeni qiellin! Kërkoni idetë! Atëherë do ta shihni mbretin cullak!

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021