fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kurti dhe Osmani, mesazh kundërshtarëve, “Hapni rrugë se ndryshimi po vjen”

Publikuar

Lëvizja Vetëvendosja me një tubim në Prishtinë ka përmbyllur fushatën e saj zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kryetari i LVV-së para simpatizantëve ka thënë së këtë të diele le ta kujtojnë edhe gjeneratat e ardhshme, për faktin që të gjithë u bashkuan për të vendosur për të ardhmen e tyre krejt dhe drejt.

“Nuk duhet të lejojmë që të na përsëritet skenari i vitit të kaluar, as marsi kur u rrëzua Qeveria në kulmin e pandemisë dhe punëve të mirë. Këtë nuk duhet ta lejojmë vetëm nëse dalim masivisht në zgjedhje”, ka thënë Kurti.

Ndërkaq, Vjosa Osmani, që është pjesë e listës së VV-së për këto zgjedhje ka kërkuar nga kundërshtarët, sic ka thënë ajo  të hapin rrugë

“E japim një mesazh për kapësit e shtetit: ’Hapni rrugë se ndryshimi po vjen’. Do t’i dërgojmë në pension ata që kurrë nuk i interesoi interesi juaj por vetëm xhepi i vet. Me 14 shkurt do t’i japim pensionimin politik atyre që thonë se qytetari nuk vendosë – le ta shohim të dielën se kush vendosë”, ka thënë Osmani

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021