fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti s’i përgjigjet Mustafes

Publikuar

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti s’ ka dhënë ndonjë përgjigje lidhur me atë se kush janë aleatët e tij për Republikën e Tretë, për të cilën kryetari i LDK-së përmes një postimi në Facebook i ka kërkuar sqarime, raporton Ekonomia Online.

Kurti i pyetur për këtë deklaratë tha se s’po ka kohë të merret me deklaratat e të tjerëve, por që sipas tij ata duhet t’i sqarojnë vet deklaratat e tyre.“ Republika e Kosovës është para një referendumi  gjithë popullor ku numri 127 është dalje nga kriza e shumëfishtë.

Nuk mund të jap shpjegime për deklaratat e të tjerëve, ata duhet t’i japin vet”, tha Kurti, pas homazheve tek vendi ku janë vrarë aktivistët e VV-së, Mon Balaj e Arben Xheladini  14 vjet më parë në një protestë të organizuar kundër Pakos së Ahtisarit.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021