fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kapen 12  shtetas të Afganistanit duke hyrë ilegalisht në Kosovë

Publikuar

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar së ka arritur të ndaloj në pikën kufitare në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, një akt të kontrabandimit  me njerëz.

Në njoftimin e policisë thuhet së i dyshuari mashkull kosovar, në terminalin Doganor në SPK Hani i Elezit,  në kamionin me targa vendore ku kishte të ngarkuar letër, gjatë kontrollit të vijës së dytë dhe nga skanimi me kamera janë vërejtur të fshehur 12 persona shtetas të Afganistanit duke u transportuar në mënyre të kundërligjshme, të cilët dyshohet se janë bartur nga Greqia.

Në ngjarje të tjera policia njofton edhe për arrestimin e 17 persona për vepra të ndryshme.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021