fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

UEFA e prerë, ndeshja Spanjë – Kosovë do të luhet në Spanjë

Publikuar

Muajin e ardhshëm, Kosova fillon kampanjën e kualifikimeve për kampionatin botëror ‘Katari 2022’.

Ekipi i drejtuar nga Bernard Challandës ndeshjen hapëse për kualifikimet për kampionatin botërore e zhvillon në Prishtinë më 28 mars kundër Suedisë.

Vetëm 3 ditë më vonë, me 31 mars do të ballafaqohet me Spanjën në Sevilje, transmeton RTK.

UEFA, në faqen e saj zyrtare ka publikuar lokacionin, stadiumin dhe orarin e zhvillimit te ndeshjes.

 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021