fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Abdixhiku sot pritet në Departamentin Amerikan të Shtetit

Sipas LDK’së, takimi i parë zyrtar  i Kryetarit të LDK-së është me Asistent Zëvendës Sekretarin Gabriel Escobar.

Publikuar

Delegacioni i Lidhjes Demokratike të Kosovës që udhëhiqet nga kryetari i saj Lumir Abdixhiku, ka arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në Uashington delegacioni I LDK’së sot pritet të zhvillojë një takim në Departamamentin Amerikan të Shtetit.

Sipas LDK’së, takimi i parë zyrtar  i Kryetarit të LDK-së është me Asistent Zëvendës Sekretarin Gabriel Escobar.

Përveç kryetarit të LDK-së, pjesë e delegacionit janë Kujtim Shala, nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, Kryetare e Forumit të Gruas dhe Alush Gashi, anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021