fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

PSD i ngjyros të zeza dritaret e ndërtesës së Qeverisë

Sipas tyre ngjyra e zezë tregon mbylljen e kësaj Qeverie karshi qytetarëve.

Publikuar

Partia Socialdemokrate (PSD), ka zhvilluar sot një aksion simbolik në oborrin e Qeverisë së Kosovës.

Aktivistë të saj kanë ngjyrosur me të zezë dritaret e ndërtesës së Qeverisë.

Sipas tyre ngjyra e zezë tregon mbylljen e kësaj Qeverie karshi qytetarëve, shkruan Telegrafi.

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se kryeministri Kurti ka vendosur në terr informativ gjithë qytetarët për zhvillimet në veri dhe propozimin franko-gjerman. 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021