fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kryeministri në detyrë thotë: “ Faktet janë Fakte”

Publikuar

Kryeministri në detyrë dhe kandidati për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti, ka thënë se “faktet janë fakte” duke iu referuar disbursimit të 20 milionë eurove të parapara për 19,000 fermerë.

Ai, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ky proces do të përfundojë deri në fund të javës.

“Faktet, fakte! Në Programin për Rimëkëmbje Ekonomike, kemi dyfishuar subvencionet në bujqësi. Ministria e Financave ka filluar disbursimin e 20 mil për 19,000 fermerë. Deri në fund të javës do të kryhen plotësisht. Ju premtojmë se do të vazhdojmë me mbështetje. Për punë ja ku jemi!”, ka shkruar ai.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021