fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kadri Veseli arrin në Kosovë

Veseli edhe muaj më parë kishte ardhur në Kosovë për arsye familjare, pasi humbi edhe babanë pak kohë më parë.

Publikuar

Ish-kryetari i PDK-së, Kadri Veseli tashmë ka arritur në shtëpinë e tij në Mitrovicë. Para shtëpisë janë parë bashkëshortja e Veselit, Violeta Veseli dhe fëmijët.

Veseli është kapur nga kamerat duke zbritur nga vetura. Veseli edhe muaj më parë kishte ardhur në Kosovë për arsye familjare, pasi humbi edhe babanë pak kohë më parë.

Veseli së bashku me ish-presidentin Hashim Thaçi, ish-krye kuvendarin Jakup Krasniqi e ish-deputetin Rexhep Selimi janë pjesë e një aktakuze të përbashkët për krime lufte e po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale. /Telegrafi/

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021