fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Pasi kritikoi Kurtin, sulmohet brutalisht familjari i të pagjeturve: “Stërvinë plak”, “Çka huptë mos u gjetë”

“Çka hupt mos u gjetë,” – është komenti i njërit.

Publikuar

Bajram Qerkini nga “Shoqata e Familjarëve të Personave të Pagjetur” e ka kritikuar kryeministrin e Kosovës se ka përdorur çështjen e ndjeshme vetëm për vota. Por, as plaku që mishëron vuajtjen e luftës nuk u kursye nga militantët dhe polarizuesit partiakë.

“Kurti u mor me të pagjeturit vetëm për vota,” është shprehur z. Bajram Qerkini, duke kërkuar më shumë punë në këtë çështje nga ana e Qeverisë Kurti.

Dhe, komentet që mund të shohim nëpër rrjete sociale, të cilat nuk mund të injorohen më, na tregojnë për fyerje të rënda në dinjitetin dhe në dhimbjen e z. Qerkini, tashmë person në moshë që ka vuajtur qe 22 vite fatin e të bijve.

“Çka hupt mos u gjetë,” – është komenti i njërit.

“Stërvinë plak”, – nis komenti tjetër.

Këto janë disa prej tyre:

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021