fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Instituti: 3 të vdekur nga COVID -19

Publikuar

Coronavirusi

Të dielën në Kosovë janë shënuar edhe 249 raste të reja me koronavirusin e ri që e shkakton sëmundjen COVID-19. Rezultatet janë në bazë të 2.291 mostrave të testuara. Më së shumti raste janë regjistruar në komunën e Prishtinës.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga sëmundja kanë vdekur edhe tre pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 1.523.

Të shëruar janë regjistruar edhe 274 pacientë ndërsa raste aktive aktualisht janë 6.693.

Rastet e para me koronavirus në Kosovë janë regjistruar në muajin mars të vitit 2020, në kohën kur u shpall pandemia e COVID-19.

Deri më tani autoritetet shëndetësore kanë regjistruar gjithsej 62.258 persona të infektuar prej të cilëve 54.042 janë shëruar.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021