fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Nura, Sveçlës: Po shpërtheu zemërimi i veteranëve, ekzaltimin s’e gjen as në birrë të miut

Sveçla duhet ta dijë se mbi ato proteza qëndron lavdia e identitetit tonë kombëtar e shtetëror. Andaj, Sveçlës i bëj thirrje që të mos luajë me durimin e atyre djemve, sepse po shpërtheu zemërimi i tyre ju garantoj se ekzaltimin nuk mund ta gjejë as në birrën e miut

Publikuar

Deputeti i PDK-së Fadil Nura ka hedhur kritika ndaj ministrave të Qeverisë Kurti në fjalën e tij në Kuvend. Por, kritikë më të ashpër pati për ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, për rastin e arrestimit të veteranit e Faik Fazliut.

“Kemi parë një ministër të Brendshëm që s’mund ta frenojë ekzaltimin në përkrahjen e policive gangsterë, të cilët u përpoqën të nëpërkëmbin dinjitetin e invalidit të luftës së UÇK-së deri në thyerjen e protezës së tij”, shkruan Klan Kosova.

“Sveçla duhet ta dijë se mbi ato proteza qëndron lavdia e identitetit tonë kombëtar e shtetëror. Andaj, Sveçlës i bëj thirrje që të mos luajë me durimin e atyre djemve, sepse po shpërtheu zemërimi i tyre ju garantoj se ekzaltimin nuk mund ta gjejë as në birrën e miut”.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021