fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Gjendja ekonomike, pas pandemisë, do të diskutohet sot në Kuvend të Kosovës

Seanca e sotme është vazhdimësi e asaj të javës së kaluar, pasi që kishin mbetur pa u disktuar të gjitha pikat e rendit të ditës.

Publikuar

Kuvendi i Kosovës, do të mbajë sot një seancë plenare ku do të diskutohet për gjendjen ekonomike të krijuar nga pandemia e Covid-19.

Seanca do të fillojë në ora 10:00.

Në seancën e kaluar u diskutua për dialogun Kosovë-Serbi, derisa, kryeministri Albin Kurti raportoi para deputetëve para fillimit të dialogut dhe takimit të nesërm me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Seanca e sotme është vazhdimësi e asaj të javës së kaluar, pasi që kishin mbetur pa u disktuar të gjitha pikat e rendit të ditës.

Gjithashtu,sot mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ku edhe do të vendoset për cakimin e seancës së re.

Kjo mbledhje fillon në ora 13:00.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021