fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Të lumtur për kandidimin dhe entuziastë për fitore kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash (VIDEO)

E në këtë mbledhje u bë me dije që Agim Veliu nuk do të jetë më as kandidat për Podujevën e as nuk do ti prijë degës së partisë në këtë komunë.

Publikuar

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur këtë të mërkurë mbledhjen e kryesisë. Aty u vendosen emrat e  kandidatëve për kryetarë komune në tetë qytete të vendit.

Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës u propozua Përparim Rama, për Podujevën  Ekrem Hyseni, për të udhëhequr edhe një mandatë me Pejën rikandidoj Gazmend Muhaxheri, për t’i prirë Suharekës u propozua Ardian Shala, për Lipjanin Imri Ahmeti, për kryetar të Komunës së Fushë Kosovës Burim Berisha, derisa për të udhëhequr prapë me Vitinë e Vushtrrinë rikandiduan Sokol Haliti e Xhafer Tahiri.

E në këtë mbledhje u bë me dije që Agim Veliu nuk do të jetë më as kandidat për Podujevën e as nuk do ti prijë degës së partisë në këtë komunë, njofton Klankosova.tv. Emrat e tjerë kandidatë nga LDK për kryetarë komunash, pritet të zyrtarizohen shpejt. Megjithatë ata që këtë fazë e kaluan të mërkurën u shprehen të lumtur e goxha entuziastë për fitore.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021