fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Rusia thirrje Amerikës: Mos e armatosni Kosovën

Të pezullojë politikën e furnizimit të Prishtinës me pajisje ushtarake dhe armë. Hapa të tillë dëmtojnë përpjekjet për të arritur një zgjidhje për Kosovën dhe rrisin tensionet ndëretnike dhe nder fetare

Publikuar

Ambasada e Rusisë në Washington i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të respektojnë rezolutën 1244 dhe të përmbahen nga politika e armatimit të Kosovës.

“Ne i bëjmë thirrje Shteteve të Bashkuara që t’i përmbahen në mënyrë rigoroze Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Të pezullojë politikën e furnizimit të Prishtinës me pajisje ushtarake dhe armë. Hapa të tillë dëmtojnë përpjekjet për të arritur një zgjidhje për Kosovën dhe rrisin tensionet ndëretnike dhe nder fetare”, thuhet në një postim të kësaj përfaqësie diplomatike në Twitter, njofton Klankosova.tv.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021