fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Blinken: SHBA-ja e përkushtuar për demokracinë në Ballkan

Urdhri ekzekutiv i ditës se sotme është një mjet jetësor drejt arritjes së këtij qëllimi të përbashkët

Publikuar

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Antony Blinken, ka reaguar pas urdhrit-ekzekutiv të lëshuar nga Shtëpia e Bardhë, në të cilin thuhet se ky shtet do t’i fusë në listë të zezë këdo që destabilizon dhe shkel marrëveshjet për Ballkanin Perëndimor.

Blinken me anë të një postimi në rrjetin social Tëitter ka shkruar se SHBA-ja është e përkushtuar për demokracinë e Ballkanit, transmeton Klankosova.tv.

“Ne jemi të përkushtuar për të promovuar demokracinë, transparencën dhe llogaridhënien në të gjithë Ballkanin Perëndimor, në përputhje me standardet që vendet e rajonit duhet të plotësojnë për të përparuar në rrugën e tyre evropiane. Urdhri ekzekutiv i ditës se sotme është një mjet jetësor drejt arritjes së këtij qëllimi të përbashkët”, ka shkruar Blinken.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021