fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Live: Nis seanca për çështjen e faljes se gjobave

Publikuar

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës po vazhdon edhe sot, ku fillimisht nuk kishte kuorum për ndryshimin e vendimit për komisionin e shëndetësisë, i cili po kërkon që të ketë kompetenca edhe për çështje sociale.

Ndërkohë, ka nis interpelanca me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për çështjen e faljes së gjobave bizneseve të prekura nga situata me COVID-19.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021